Enota Žvrgolišče

• skupina Čebelice
  • skupina Raki
  • skupina Metulji

V enoti Žvrgolišče je uprava vrtca, v njej se nahaja tudi centralna kuhinja. Imamo veliko igrišče opremljeno z igrali. Imamo 9 oddelkov I. in II. starostnega obdobja. Skupna srečanja imamo v večnamenski dvorani vrtca.

Z otroki veliko časa preživimo na igrišču vrtca, kjer otrokom omogočamo in jih spodbujamo h gibalnim dejavnostim. Otroci lahko razvijajo različne gibalne spretnosti tako na igralih kot na različnih naravnih površinah. Velik poudarek dajemo bivanju na prostem.

V našem vrtcu si prizadevamo, da v delo z otroki vnašamo sodobne pristope in se vključujemo v različne projekte, najpomembnejše pa nam je, da je vsak otrok viden in slišan. Za našimi vrati sta doma prijaznost in toplina.

Obogatitvene dejavnosti enote Žvrgolišče

PEVSKI ZBOR

Skozi šolsko leto se otroci učijo otroške in ljudske pesmi, banse, šaljivke, izštevanke, spoznavajo različne glasbene instrumente in mnogo drugega. Otroci skozi igro odkrivajo in negujejo umetniške sposobnosti. Predstavijo se na javni prireditvi Ciciban pleše in poje.