SKUPINA ŽABICE: Z IGRO DO PRVIH TURISTIČNIH KORAKOV

width=V šolskem letu 2017/2018 smo v Vrtcu Jožice Flander, v skupini Žabice, izvajali projekt Turizem in vrtec – Z igro do prvih turističnih korakov. Na temo Kultura in turizem smo izvajali različne dejavnosti.

NAMEN PROJEKTA

• spoznati bližnjo in širšo okolico vrtca,
  •  raziskovati in spoznati kulturno dediščino mesta,
  • seznanjati otroke s prazniki, običaji in tradicijo.

CILJI PROJEKTA

• Razvijanje interesa in zadovoljstva ob odkrivanju širšega sveta.
  • Spoznavanje ožjega in širšega družbenega okolja.
  • Doživljanje vrtca kot okolja, v katerem so enake možnosti za vključevanje v dejavnosti in vsakdanje življenje ne glede na spol, telesno in duševno konstitucijo, nacionalno in kulturno poreklo.
  • Spoznavanje značilnosti okolja, ki so pomembne za lokalno skupnost.
  • Seznanjanje z varnim vedenjem in se naučiti živeti in ravnati varno v različnih okoljih; v prometu, v vrtcu, obiskih, sprehodih.

ŠOLSKO LETO: 2017/2018
SKUPINA: Žabice
ŠTEVILO OTROK: 21

[cws_button type=default size=medium link=https://www.vrtec-joziceflander.si/wp-content/uploads/TURIZEM-IN-VRTEC1.pdf target=”_new” fa_code=download ]Preberi cel članek[/cws_button]