EKO TEDEN V ENOTI ŽVRGOLIŠČE

V tednu od 19.4.2021 do 23.4.2021 smo v enoti Žvrgolišče obeležili  Eko teden. V ta namen smo se v enoti odločili za skupen program aktivnosti, ki pa si ga bodo strokovne delavke in otroci prilagodili glede na interese in zmožnosti v skupini.

Dejavnosti, ki smo jih izvedli:

  • Uvod v eko teden z video vsebinami »Lepši svet« ali z eko zgodbo v okviru projekta eko branje za eko življenje.
  • Likovna ustvarjalnica iz odpadnega materiala ali z odpadnim materialom.
  • Seznanitev z eko pesmico ali eko delamacijo po izbiri.
  • V okviru DNEVA ZEMLJE smo organizirali čistilno akcijo igralnice, garderobe in igrišča. Ob tej priložnosti smo preverili in izobesiliali nadomestili nove opozorilne znake npr. vklop/izklop stikal, zapiranje vode ob neuporabi, …)
  • Odpravili smo se na sprehod in si ogledali ekološki otok v neposredni bližini vrtca ali si naredili delavnico sajenja/sejanja.

Plan aktivnosti smo predstavili tudi na razstavnem panoju v avli enote, da so si aktivnosti v Eko Tednu lahko ogledali tudi starši.              

Zapisali: Biljana Lazarević

DOSTOPNOST
Scroll to Top