Moji odpadki, moja skrb

8. APRIL – ČISTILNA AKCIJA, OČISTIMO IGRIŠČE NAŠEGA VRTCA

8. aprila smo v dopoldanskem času v enoti Razvanje izvedli čistilno akcijo »Moji odpadki, moja skrb«. V skrb za okolje aktivno vključujemo tudi otroke skozi vso šolsko leto. Namen čistilne akcije ni bil zgolj pobiranje odpadkov, smeti, ampak predvsem otroke ozaveščati o pomenu ohranjanja in varovanja narave ter razvijati odgovoren odnos do okolja, v katerem živimo. Otroci se učijo medsebojnega sodelovanja in pridobivajo izkušnje, da je njihov prispevek zelo pomemben.
Nadeli smo si zaščitne rokavice in se lotili dela. Nekateri otroci so grabili listje, drugi pobirali stare storže, veje in vejice ter kamenje. Vse smeti smo ustrezno razvrstili in jih odložili v namenske vreče za odpadke. Polni pozitivne energije, z veliko vnemo smo očistili naše igrišče in s tem prispevali k čistejšemu okolju.

Zapisala: vzg. Ida Verber, dipl.vzg.

DOSTOPNOST
Scroll to Top