Obisk policista v enoti Razvanje

30. marca nas je v dopoldanskem času v enoti Razvanje obiskal policist Gregor iz Policijske postaje Maribor II. Najprej nam je predstavil svoje delo in pokazal oblačila, ki jih potrebuje pri svojem delu. Spregovoril je o varni hoji in pravilnem prečkanju ceste. Pogovorili smo se tudi o vožnji v avtomobilu, kjer morajo vsi otroci sedeti v otroškem varnostnem sedežu in biti pripeti z varnostnim pasom. Otroci so zavzeto sodelovali v pogovoru in obljubili, da bodo upoštevali vsa pravila varnega vedenja v prometu.

Na igrišču vrtca nam je policist razkazal avtomobil in nam pokazal dodatno opremo, ki jo uporabljajo policisti pri svojem delu.

Po pogovoru in ogledu policijskega avta smo se v spremstvu policista Gregorja odpravili na kratek sprehod po bližnji okolici vrtca. Opozoril nas je na upoštevanje predpisov ter primerno vedenje na cesti.

Zapisala: Urška Ačko

DOSTOPNOST
Scroll to Top