OBVESTILO!

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da zaradi preventivnih ukrepov zaščite otrok in zaposlenih s kronavirusom SARS-CoV-2, dosledno upoštevamo navodila Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Glede na nastalo situacijo, da je pojav kronavirusa potrjen tudi že v Mariboru, do nadaljnjega odpovedujemo naslednje dejavnosti vrtca:

• odpovejo se vse oblike druženja v povezavi z zunanjimi institucijami

(gledališča, muzeji, športna srečanja, kulturne prireditve, izobraževanja, lutkovna gledališča, tečaji…),

• vse popoldanske dejavnosti in druge oblike sodelovanja in druženja s starši, starimi starši, zunanjimi obiskovalci- izvajalci  (roditeljski sestanki, pogovorne ure, delavnice, obogatitvene in dodatne dejavnosti…),
  • do nadaljnjega se odpovejo dnevi odprtih vrat (tudi v času uradnega vpisa otrok za novo šolsko leto).

Sproti vas bomo obveščali o vseh novostih, na oglasnih deskah oddelkov ter spletni strani vrtca.

Ko bomo s strani Ministrstva za šolstvo in NIJZ obveščeni, da je nevarnost širitve virusa in morebitnih okužb minimalna, se bodo vse aktivnosti izvajale v skladu z dosedanjimi smernicami sprejetimi v LDN za šolsko leto 2019/2020.

Zaradi zmanjševanja možnosti okužb ter morebitnih zapletov, vas prosimo, da v kolikor zaznate pri otroku znake povišane telesne temperature, kašlja, težave pri dihanju ali kakršnih koli bolezenskih znakov, da o tem obvestite otrokovega pediatra ter otroka zadržite doma.

Za razumevanje se vam v imenu otrok in zaposlenih že v naprej zahvaljujem!

Darja Jaušovec, ravnateljica