SKUPINA SRNE: Z IGRO DO PRVIH TURISTIČNIH KORAKOV

 width=V želji po aktivnem spoznavanju in raziskovanju mesta smo v okviru orientacijskih pohodov obiskali in si ogledali naslednje znamenitosti oz. predele mesta: Magdalenski park, Mestni park, Usnjarsko ulico, Studenški most, Lent, Sodni stolp, Vodni stolp, Staro trto in Hišo Stare trte, Židovski stolp, ostanek obzidja, Židovski stolp, Mariborski grad, Lutkovno gledališče Maribor, Atletski stadion Poljane, Glavni trg s Kužnim znamenjem.

NAMEN PROJEKTA

Namen podprojekta z naslovom Moj Maribor, je aktivno raziskati in spoznati mesto Maribor. Pri tem smo se podali na več orientacijskih pohodov in si ogledali zgodovinsko pomembne znamenitosti mesta. Ob neposrednem ogledu znamenitosti, so otroci preko didaktičnih zgodb in opisov spoznavali značilnosti mesta. Ogledi in vsebina so bili prilagojeni starosti otrok in razvojnim značilnostim.

CILJI PROJEKTA

GLOBALNA CILJA

  • Otrok spoznava značilnosti okolja, ki so pomembne za lokalno skupnost; znamenitosti, institucije.
  • Spoznavanje družbenega in kulturnega okolja mesta Maribor nekoč in danes

OPERATIVNI CILJI

  • Otrok našteje vsaj pet zgodovinsko pomembnih znamenitosti v mestu Maribor, ki smo si jih ogledali v šolskem letu 2017/2018.
  • Otrok se zna orientirati s pomočjo enostavnega zemljevida mesta Maribor; poišče vrtec, ki ga obiskuje, določi lego reke Drave in vsaj eno poljubno turistične točko, ki smo jo obiskali.
  • Otrok obnovi, pripoveduje, predstavi kratko zgodovino mesta Maribor..

ŠOLSKO LETO: 2017/2018
SKUPINA: Srne
ŠTEVILO OTROK: 24

[cws_button type=default size=medium link=https://www.vrtec-joziceflander.si/wp-content/uploads/projekt-srne.pdf target=”_new” fa_code=download ]Preberi cel članek[/cws_button]

DOSTOPNOST
Scroll to Top