SKUPINA VEVERIČKE: Z IGRO DO PRVIH TURISTIČNIH KORAKOV

 

Otroci so imeli možnost se srečati in spoznati identiteto drugih  narodov in narodnosti, spoznali so njihove  tradicionalne predmete in ob tem pridobivali koristna znanja. Učili so se ceniti in spoštovati kulturo lastnega in tujega naroda.

NAMEN PROJEKTA

Glavni namen projekta je bil, da otroci slovenskega porekla spoznajo značilnosti in kulturne znamenitosti svoje države ter prav tako značilnosti in kulturne znamenitosti prijateljev-sovrstnikov, kateri so s svojimi starši prišli iz drugih držav ali pa so se njihovi starši ali stari starši preselili v Slovenijo in še vedno ohranjajo svojo kulturo.

CILJI PROJEKTA

  • Spoznava, da vsi pripadamo družbi in smo pomembni,
  • pridobiva konkretne izkušnje za sprejemanje drugačnosti,
  • spoznava razne in različne praznike in običaje,
  • se pogovarja  in išče informacije v knjigah, brošurah, na zemljevidih.

ŠOLSKO LETO: 2017/2018
SKUPINA: Veveričke
ŠTEVILO OTROK: 18

[cws_button type=default size=medium link=https://www.vrtec-joziceflander.si/wp-content/uploads/projekt-vevericke.pdf target=”_new” fa_code=download ]Preberi cel članek[/cws_button]

DOSTOPNOST
Scroll to Top