SLOVESNOST OB PADCU POHORSKEGA BATALJONA

V soboto, 6. januarja, sva se s sodelavko udeležili  tradicionalne spominske slovesnosti ob 81. obletnici padca Pohorskega bataljona, ki je bila na Osankarici pri Treh žebljih. Med borci, v katerem je usodnega  8. januarja 1943 padlo 69 borcev, je bil tudi dvanajstletni Vanček Šarh, po katerem se imenuje enota našega vrtca. Na slovesnosti se je kljub močnemu dežju zbralo več sto ljudi.

Osrednji govornik je bil predsednik državnega sveta  Marko Lotrič.

Povedal je, da svoboda ni samoumevna in da si je za mir treba vedno znova prizadevati. Ne smemo pozabiti, da tudi to, da imamo danes svojo državo in da govorimo slovenski jezik ni nekaj samoumevnega.

Tudi naš vrtec je prispeval venec, ki sva ga položili na obeležje vseh Šarhov (oče Alfonz in sinovi Lojzek, Pepček in Vanček), ki so padli v poslednjem boju Pohorskega bataljona.

Več si lahko ogledate TUKAJ

DOSTOPNOST
Scroll to Top