Svetovni dan mleka

V projektu »Mlekastično! Izberem domače« v okviru Eko Šole sta v enoti Žvrgolišče sodelovali 2 skupini.

Za in ob svetovnem dnevu mleka smo se skupaj odločili, da v avli naše enote uredimo razstavo izdelkov, ki so nastali v sklopu projekta in jo ponudimo na ogled otrokom drugih skupin, staršem in vsem ostalim, ki so naš vrtec obiskali v tem času.

Strokovne delavke in otroke ostalih skupin smo tako spodbudili, da so razmišljali o mleku, kravah, poti slovenskega mleka, mlečnih izdelkih,… 

Razstavo smo pripravili že 23. 5. 2021, da so si jo imeli možnost ogledati vsi.

V večnamenski dvorani smo otrokom pripravili tudi predstavitev projekta skozi projekcijo in jim dali na voljo ogleda tudi predstave z naslovom Zajček Bine – Mleko.

Razstave in ogleda prezentacije v večnamenski dvorani so se udeležile vse skupine enote, ki so nam posredovale pozitivne odzive. Prav tako smo v vsaki skupini na oglasne deske izobesili letake pripravljene s strani Eko Šole ob Svetovnem dnevu mleka.

Zapisala: Biljana Lazarević

DOSTOPNOST
Scroll to Top